26.10.2023

Engelli Bireyler Arasında Hadis Ezberleme Final Yarışması Yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından engellilik konusundaki toplumsal bilinç ve farkındalığı artırmak, özellikle genç engelli bireylerin dini değerlerin eşliğinde moral ve motivasyonlarını artırarak hayata daha aktif katılabilmelerine destek olmak amacıyla 12-20 yaş aralığındaki engelli bireyler arasında “Peygamberimiz, İman ve İstikamet” temalı ödüllü hadis-i şerif ezberleme yarışması düzenlendi.

İl Müftü Yardımcısı Hilmi Benli'nin başkanlık ettiği yarışmada engelli öğrenciler yarıştı.  Yarışmacılardan Kahta Mevlana Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Yasin Emre Çelebi  birinci,Merkez Proje imam Hatip Lisesi öğrencisi Nur Sait Tepe ikinci oldu.

İl Müftüsü Dr. Mevlüt Haliloğlu tarafından ödüllerini alan yarışmacılar heyecanlı ve mutlu olduklarını, hadis ezberleme yarışmasında kendilerine yardımcı olan aileleri ve öğretmenlerine ayrıca teşekkür ettiklerini dile getidiler. 

İl Müftüsü Dr. Mevlüt Haliloğlu, yarışmaya katılan engelli bireylere bundan sonra ki yaşamlarında da başarılar dileyerek, bu tür etkinliklerin engelli bireylerin toplumla bütünleşmesine katkı sağladığını ifade etti. 

Yarışmaya katılan tüm öğrencilere, Engelli Koordinatörlüğü tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.